Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne.
Przekaż darowiznę
na Fundację Historyczną

Pikniki firmowe

   
    W warowni Jomsborg oraz na otwartym terenie przylegającym do niej, od wielu lat organizujemy pikniki dla firm. Maksymalna ilość uczestników to 2000 osób.
Organizujemy imprezy z atrakcjami nie tylko o charakterze historycznym. Nasi Goście mają najróżniejsze potrzeby i zachcianki, które chętnie spełniamy.
Dla przykładu: firma CD Projekt RED na potrzeby filmów promujących grę „Wiedźmin 3 dziki Gon” przestylizowała naszą warownię w osadę z gry, a dla uświetnienia wieczoru odbył się koncert światowej już sławy zespołu Percival, który współtworzył ścieżkę dźwiękową do tej gry.

Pracownicy innej, dużej firmy chcieli „polatać” dlatego sprowadzono dla nich wyrzutnię bungee. Dzieci oczywiście by zazdrościły, dlatego miały do swojej dyspozycji bezpieczną trampolinę i dmuchany zamek.

Możliwości w Jomsborgu na spędzenie rozrywkowo czasu są ogromne. Jako odtwórcy historyczni zapewniamy wysokiej jakości rozrywkę w konwencji IX – X wieku, grodu i drużyny wikińsko-słowiańskiej. Zapewniamy widowisko w postaci walk naszych wojów, którzy szkolą swe umiejętności przez dwanaście miesięcy w roku.
Dla tych, którym samo patrzenie nie wystarcza mamy takie rozrywki jak rzucanie toporami do celu, strzelanie z historycznego łuku, walki na bezpieczne miecze piankowe oraz gry i zabawy z minionej epoki.
Można również przebrać się za woja i poczuć na sobie ciężar hełmu, skórzanej lamelki czy kolczugi, można wziąć do ręki miecz i tarczę. Tak wyposażonym „strzelić” sobie kilka fotek w towarzystwie naszych wojów na tle historycznych zabudowań – pamiątka na całe życie !

Ponadto, jeśli taka wola naszych Gości, na piknik zapraszamy rzemieślników parających się dawnymi technikami wytwarzania biżuterii, garncarstwem, tkactwem, i innymi rzemiosłami. Nasz kowal zapewni pokaz swojego rzemiosła. Rozchodzące się dźwięki jego pracy oraz obecność naszych wojów w strojach historycznych i cicha muzyka właściwa dla odtwarzanej epoki, stworzy klimat normalnie funkcjonującego grodu.

Posiadamy też kram czyli sklepik, w którym można nabyć pamiątki, biżuterię, strzały do łuku i całą gamę uzbrojenia dla dzieci. Są to oczywiście bezpieczne, głównie drewniane wyroby.

Naszą podstawową ofertę cateringową z grilla zawsze możemy poszerzyć o wszystko, czego sobie nasi Goście zażyczą. Podobnie jest z napojami. Oferujemy też specjał w postaci miodu pitnego JomsViking wg bardzo starej receptury, niemożliwego do kupienia nigdzie indziej.

 

Zapraszamy do warowni Jomsborg przez okrągły rok !


 
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: