Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne
Przekaż darowiznę
na Fundację Historyczną

Nasz miód pitny JomsViking Mead

Miód pitny JomsViking

Miód pitny jest produktem powstałym w wyniku naturalnej fermentacji miodu pszczelego, zmieszanego z wodą. Proporcje tej mieszanki określają gatunek miodu np. trójniak, to miód w którym na jedną część miodu pszczelego przypadają dwie części wody. Każdy kto chce, może zrobić własny miód pitny, chociaż nie jest to łatwe. Przepisy znajdziecie w literaturze fachowej i w Internecie.

Dla Wikingów miód miał bardzo duże, niemal religijne znaczenie. Był symbolem wspaniałego życia wojów w Walhalli.

Miód, był trunkiem znanym w całej Północnej i Wschodniej Europie, ale specjalizowali się w jego produkcji głównie Słowianie. Wszystkie skandynawskie nazwy na określenie miodu pitnego, pochodzą od polskiego "Miód" i rosyjskiego "Mied" i podobnie brzmią. Na Rusi, czyli jak mówili wikingowie Gardarike, bez wątpienia wyrabiano miód pitny, ale obecnie ta tradycja poszła w zapomnienie. W ten sposób, o czym mało kto wie, Polska stała się jedynym krajem na świecie, gdzie prawdziwy miód pitny jest produkowany na skalę przemysłową.

Nasz sławny miód pitny JomsViking, odznacza się wyjątkowym smakiem i aromatem. Kupić go można u nas w Warowni. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Tradycyjnie już, nasz miód można kupić podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, gdzie znalazł wielkie uznanie wśród polskich i zagranicznych Rycerzy.

Kontakt:
kom: 508 388 371
lub przez formularz e-mail w zakładce Kontakt
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: