Miód pitny JomsViking
Miód pitny jest produktem powstałym w wyniku naturalnej fermentacji miodu pszczelego, zmieszanego z wodą. Proporcje tej mieszanki określają gatunek miodu np. trójniak, to miód w którym na jedną część miodu pszczelego przypadają dwie części wody. Każdy kto chce, może zrobić własny miód pitny, chociaż nie jest to łatwe. Przepisy znajdziecie w literaturze fachowej i w Internecie.
Dla Wikingów miód miał bardzo duże, niemal religijne znaczenie. Był symbolem wspaniałego życia wojów w Walhalli.
Miód, był trunkiem znanym w całej Północnej i Wschodniej Europie, ale specjalizowali się w jego produkcji głównie Słowianie. Wszystkie skandynawskie nazwy na określenie miodu pitnego, pochodzą od polskiego "Miód" i rosyjskiego "Mied" i podobnie brzmią. Na Rusi, czyli jak mówili wikingowie Gardarike, bez wątpienia wyrabiano miód pitny, ale obecnie ta tradycja poszła w zapomnienie. W ten sposób, o czym mało kto wie, Polska stała się jedynym krajem na świecie, gdzie prawdziwy miód pitny jest produkowany na skalę przemysłową.
Nasz sławny miód pitny JomsViking, odznacza się wyjątkowym smakiem i aromatem. Kupić go można u nas w Warowni. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Tradycyjnie już, nasz miód można kupić podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, gdzie znalazł wielkie uznanie wśród polskich i zagranicznych Rycerzy.
Kontakt:
kom: 508 388 371
lub przez formularz e-mail w zakładce Kontakt