Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne.
Przekaż darowiznę
na Fundację Historyczną

Inscenizacje historyczne

Warownia Jomsborg leży zaledwie 3 kilometry od centrum Warszawy na Żoliborzu. Otoczona jest palisadą, a w lesie obok warowni żyją sarny, dziki, lisy i bobry.
W tych "dzikich" warunkach Panie nie muszą się jednak obawiać o swoje stroje, gdyż ławy do siedzenia obite są suknem, stoły przykryte lnianymi obrusami, a chodzić można po drewnianych chodnikach.
Miejsce, oraz ludzie którzy tu pracują tworzą niespotykany nigdzie indziej klimat i dostarczają uczucia przeniesienia w czasie. W tym co robimy, jesteśmy profesjonalistami. Docenił to również pan Jerzy Hoffman, angażując nas do filmu "Stara Baśń", gdzie wystąpiliśmy jako Wikingowie.
Historyczny klimat dopełniają inscenizacje pogańskich świąt.
Jul - dawne święto, które przeobraziło się w Boże Narodzenie, Dziady - obecnie dzień zaduszny, Einherjar - święto zmarłych wojowników.
Na tych uroczystościach obecna jest drużyna ubrana w swe odświetne, historyczne stroje. Odprawiana jest żertwa przy ognisku, a następnie odbywa się uczta w Długim Domu Wikingów.

 

 
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: