Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne
Przekaż darowiznę
na Fundację Historyczną

Impreza promująca grę Wiedźmin 3 Dziki GonW Warowni Jomsborg 17 kwietnia 2015r. odbyła się zamknięta impreza promująca grę Wiedźmin 3.
Została ona zorganizowana przez firmę CD Projekt Red dla „youtuberów” z różnych krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Polski …
Nasi goście mieli okazję oglądać wspaniałe walki naszych wojowników oraz wyreżyserowany pojedynek, którego nie powstydziłaby się niejedna produkcja filmowa. Można było jak zwykle strzelać z łuków, rzucać toporami, pracować z kowalem, przyjrzeć się pracy tkaczki, a nawet pograć w kości na pieniądze. Za uczestnictwo w tych codziennych czynnościach naszego grodu, przybysze mogli otrzymać specjalne oreny, którymi mogli zapłacić za inne pamiątki.
O godzinie dwudziestej rozpoczął się koncert znanego zespołu „Percival”, który wziął udział w udźwiękowieniu gry. Po zapadnięciu całkowitych ciemności, nasz duński drużynnik Max dał popis tańca z ogniem.
W Długim Domu przez cały czas imprezy trwała uczta. Uświetnili ją swoją obecnością wspaniali costplay’erzy, przedstawiający postacie z gry – Geralta z Rivii, Ciri i Triss Merigold.
Gościom zasmakował grzaniec z naszego wspaniałego miodu pitnego JomsViking. Podawany był wprost z kociołka znad ogniska, przy którym siadywano by podyskutować przy ogniu.
Warownia Jomsborg na czas imprezy stała się warownią Kaer Throlde występującą w grze Wiedźmin 3. „Youtuberzy” przez kilka godzin mogli poczuć się jakby przeniesieni w świat gry i takie było zamierzenie organizatorów.
Jak duże wrażenie ten wieczór zrobił na gościach można zobaczyć w wielu filmach zamieszczonych na ich kanałach w YouTube.

Autor: Antonow Łogwinow

Poniższy film można obejrzeć w całości. Jednak akcja dotycząca Warowni Jomsborg i imprezy zorganizowanej dla "youtuberów" na zlecenie CD Projekt RED zaczyna się od 13.30min.
 

Autor: Jovem Nerd

Jeszcze jedna relacja. Wydarzenia w Warowni zaczynają się do 9:40 min.

Autor: High5

Relacja polskiego youtubera.

Autor: ROJOV13
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: