Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne
Przekaż darowiznę
na Fundację Historyczną

I Międzynarodowy Festiwal Wczesnośredniowiecznych Wojowniczek Lagerthy

   Ogłaszamy, że w tym roku odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Wczesnośredniowiecznych Wojowniczek pod hasłem "Festiwal Wojowniczek Lagerthy".
W wersji angielskiej "The I International Festival of Shield Maiden Lagertha".
Festiwal będzie dwudniową imprezą plenerową odbywającą się w skansenie Warownia Jomsborg w Warszawie w  2 - 3 września 2023 roku i w następnych latach. Tytuł, założenia merytoryczne oraz plan przebiegu festiwalu wraz z opisem stanowisk festiwalowych podlega prawu autorskiemu.
Festiwal wpisuje się w ponad dwudziestoletnią działalność Fundacji Historycznej, która zorganizowała ponad trzydzieści międzynarodowych festiwali i pikników historycznych w Polsce i w Europie. W trakcie festiwalu odbędą się turnieje dla wojowniczek organizowane  przez Jarla Einara i Drużynę Jomsborg Vikings Hird. Powyższy festiwal jest pierwszą tego typu aktywnością na świecie, skierowaną z jednej strony do kobiet-rekonstruktorek wczesnego średniowiecza, biorących udział w walkach w stylu wikingów i Słowian, a z drugiej strony do szerokiej publiczności familijnej, głównie rodzin z dziećmi, stanowiących zazwyczaj większość odbiorców podobnych imprez.
Wojowniczki z drużyn wczesnośredniowiecznych będą mogły wziąć udział w poniższych konkurencjach:
- Walki indywidualne Miecz i Tarcza,
- Walki indywidualne Miecz na Miecz,
- Walki 2 vs 2 -Waleczne Siostry,
- Łucznictwo,
- Rzut toporem,
- Rzut oszczepem,
- Strong Woman.
Zwyciężczynie wszystkich konkurencji otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody, o których już niedługo napiszemy na oficjalnym wydarzeniu Festiwalu.
Zapraszamy wojowniczki z polskich grup rekonstrukcyjnych do zgłaszania swego udziału w festiwalu poprzez formularz


Szczegółowy program festiwalu podamy na oficjalnym wydarzeniu.
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: