Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne
Przekaż darowiznę
na Fundację Historyczną

Cykl artykułów w Focus Historia z udziałem Warowni Jomsborg

    Nasz gród Warownia Jomsborg został po raz kolejny wykorzystany do wykonania sesji zdjęciowej. Tym razem na potrzeby czerwcowego numeru gazety Focus Historia. Wykonano wiele zdjęć, które posłużyły do okraszenia artykułów na temat prawdziwej historii Piastów. Jedno ze zdjęć znajduje się na okładce, gdzie nasz Jarl prowadzi niewolnika, inne są tłem do cyklu artykułów pt.  „Ciemne strony Piastów”. W czerwcowym numerze Focus Historia jest kilka artykułów dotyczących Piastów, w których wykorzystano zdjęcia naszego grodu, Jarla Einara oraz drużynników. Artykuły te mówią m.in. o tym, że Mieszko I wcale nie był pierwszym władcą chrystianizującym plemiona wchodzące w skład późniejszej Polski, a sami Piastowie budowali państwo na handlu niewolnikami. Inny artykuł opisuje powrót do pogaństwa.
Ogólnie bardzo ciekawa lektura, zapraszamy do czytania, a miesięcznikowi Focus Historia dziękujemy za bardzo udaną sesję zdjęciową.

 
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: