Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne.
Przekaż darowiznę
na Fundację Historyczną

Atrakcje warowni


 

Atrakcje Warowni Jomsborg

Warownia Jomsborg jest obiektem odtwarzającym warunki życia panujące we wczesnym średniowieczu.
Pragniemy krzewić wiedzę o warunkach życia w tamtych czasach. Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla odwiedzających naszą Warownię. Ponieważ często odwiedzaja nas grupy szkolne, staramy się, by część tych atrakcji były nauką przez zabawę.
W programie obsługi grup szkolnych mamy: opowiadanie sag, strzelanie z łuku historycznego, wybijanie monet, lepienie naczyń z gliny pod okiem garncarza, zajęcia tkackie, pomoc w pracy kowalowi i wiele innych...
To zajęcia uczące jak wykonywano dawniej te prace rękodzielnicze. Chłopcy oczywiście mają dodatkowe zainteresowania wynikajace z ich natury i tu mogą się wykazać w walkach na worki z sianem, walki na bezpieczne piankowe miecze. Jeśli ktoś byłby niegrzeczny, zawsze możemy go zakuć w dyby !
Posiadamy dyby, które są podarunkiem od słynnego polskiego reżysera Pana Jerzego Hoffmana, a które były rekwizytem w filmie "Ogniem i Mieczem".
Oczywiście to zakuwanie w dyby to żart :)
Każda grupa odwiedzająca Warownię Jomsborg zobaczy również walkę naszych wojów z omówieniem technik walki, co zawsze bardzo interesuje chłopców.
Oczywiście nie wszystkie atrakcje są skierowane jedynie do dzieci i młodzieży. Dorośli również lubią postrzelać z łuku, porzucać toporem do celu, a z atrakcji odprężających dużym powodzeniem cieszy się grill, piwo i jedyny w swoim rodzaju miód pitny "JomsViking Mead" w Tawernie Valhalla.

Krótko mówiąć w Warowni Jomsborg dla każdego coś miłego !
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: