Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne,
Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne

Możliwości warowni

  

    Warownia Jomsborg  jest historycznym skansenem, gdzie gospodarzem  jest grupa pasjonatów historii pod nazwą "Drużyna Jomsborg".  Za granicą jesteśmy znani jako "Jomsborg Vikings Hird".
Warownię utrzymujemy z organizacji imprez integracyjnych, pikników firmowych, żywych lekcji historii dla szkół oraz imprez okolicznościowych.

Zainteresowanym wysyłamy szczegółowe oferty.
Kontakt: einar@jomsborg.pl, tel. 508 388 371

   Jesteśmy przede wszystkim drużyną wojowników, ale są też w naszych szeregach rzemieślnicy. Ciekawe pokazy robi tkaczka (były pracownik Państwowego Muzeum Archeologicznego), ma swoją kuźnię kowal, odbywają się pokazy pieczenia podpłomyków oraz handel historycznymi pamiątkami. Jest też sklep - kram grodowy w którym można kupić zabawki o historycznym charakterze, ciekawą ceramikę i repliki historycznej biżuterii.
Kilka razy do roku organizujemy dwudniowe pikniki historyczne. Wstęp jest wtedy biletowany, ale Warownia jest w tych dniach otwarta dla wszystkich chętnych. Wtedy działa również Tawerna Valhalla, gdzie można napić się piwa lub naszego sławnego miodu pitnego JomsViking albo zjeść kiełbaskę z grilla. Napoje bezalkoholowe też mamy.
Daty pikników są podane w kalendarium, na naszej stronie w dziale Kalendarium.
Czy w 2017 roku będziemy się otwierali dla odwiedzających w inne dni - jeszcze nie wiemy, bo czekamy na ewentualne zmiany w prawie. Jeśli zostanie wprowadzony zakaz handlu w niedzielę, to prawdopodobnie będziemy wtedy otwierać  Warownię dla odwiedzających.
Zapraszamy Wszystkich, ale przede wszystkim grupy zorganizowane, bo dla nich jesteśmy otwarci cały rok. 

 

 


  
   Zapraszamy równiez do uczestnicwa w wydarzeniach takich jak święta pogańskie, Jul - dawne święto które przeobraziło się w Boże Narodzenie, Dziady - obecnie dzień zaduszny, Einherjer - święto zmarłych wojowników.

 
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: