Warownia Jomsborg

Eventy, Imprezy integracyjne, Imprezy okolicznościowe, Pikniki firmowe, Warsztaty historyczne, Teatr historyczny, Lekcje żywej historii, Pokazy walk, Inscenizacje historyczne

Inscenizacje historyczne

Warownia Jomsborg leży zaledwie 3 kilometry od centrum Warszawy na Żoliborzu. Otoczona jest palisadą, a w lesie obok warowni żyją sarny, dziki, lisy i bobry.
W tych "dzikich" warunkach Panie nie muszą się jednak obawiać o swoje stroje, gdyż ławy do siedzenia obite są suknem, stoły przykryte lnianymi obrusami, a chodzić można po drewnianych chodnikach.
Miejsce, oraz ludzie którzy tu pracują tworzą niespotykany nigdzie indziej klimat i dostarczają uczucia przeniesienia w czasie. W tym co robimy, jesteśmy profesjonalistami. Docenił to również pan Jerzy Hoffman, angażując nas do filmu "Stara Baśń", gdzie wystąpiliśmy jako Wikingowie.
Historyczny klimat dopełniają inscenizacje pogańskich świąt.
Jul - dawne święto, które przeobraziło się w Boże Narodzenie, Dziady - obecnie dzień zaduszny, Einherjar - święto zmarłych wojowników.
Na tych uroczystościach obecna jest drużyna ubrana w swe odświetne, historyczne stroje. Odprawiana jest żertwa przy ognisku, a następnie odbywa się uczta w Długim Domu Wikingów.

 

 
Warownia Jomsborg miała zaszczyt gościć: